BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nutikimai UK

Visko daug įvyko per pastarasias savaites. Bus apie viską čia aprašyta. Gal kiek ne chronologiškai, bet…

Pirmiausiai apie tai kas įvyko vėliausiai - pasibastymas po vidurio Angliją ;)

Kodėl vidurio Anglija - Pasaulinė universitetinių teatrų asamblėja Leicesteryje - pagrindinis kelionės tikslas.

Kelionė - Rainair - padoru lėktuvo ir aptarnavimo klausimu, kai nusiteiki, kad tai Rainair. Gal tik kiek užkniso stovėti eilėje priduoti bagažą Brimingame… Bet jau pakeleiviai… Kraupu. Girti, nevalyvi ariolai tautiečiai. Gėda suprasti ką jie kalba.

 

Leicesteris - seną istoriją turintis miestas, bet nezinantis kas yra paminklosauga… Deja. Sugeba į gotikinės katadros stogą sumontuoti plastikinius stoglangius. Bet nemeluojant galima pasakyti, kad jaukiu kampeliu rasti galima.

 

Muziejai - dauguma nemokami, labai interaktyvūs, bet juk smagu kartais pasijusti vaiku ir žaisti spaudant migtukus ir vis išgirsti kita kalba, kuria kalbama Leicesteryje, dainuojama lopšinę.

Tautos - anglų mažuma Leicesteryje. Dauguma indai, taip pat sutikti nesunku juodukų, arabų, kinų ir kitų siauraakių, moterų musulmonių, kurių matosi tik akys, tai sunku suprast jų tautybę, ir žinoma lenkų, tiek malonią viešbučio tarnautoją, tiek tris girtus lenkus gulinčius pilies parke po krumu ir vidurdienį jau gerai įkaušusius, dažniausiai tariančius žodžius “kurva matka”. Žinoma yra tautiečių, tačiau jie gilesnio įspūdžio nepaliko, nebent tai kad jų vaikai 2 metukų vaikšto…

 

Vaikai - gatvėse, viešajame transporte ir t.t. daugiausiai ikimoklinukai. Dažniausiai ratukuose net ir kokių 3 - 4 metukų. Ir dažniausiai paleidę gerkles… Tai šokiravo, o smagiai prajuokino darželinikų pasivaikščiojimai po miestą - auklytė vieną veža ratukuose, o prie jų iš abiejų pusių tokiais ale kuprinių diržais “pririšti” dar du vaikiukai. Saugumas svarbiausia.

 

Viešasis transportas - traukiniai važinėja dažnai, beveik laiku, pilni, bet greiti. Leicesterio miesto transportas - autobusai, priklausantys net kokiom 6 atskirom firmom. Taigi jeigu turi vienos firmos savaitinį bilietą - tai ir derinies ir kartais važinėji ratais. Naktį su kompanija apsimoka važiuoti taxi.

 

Gyvūnai - paukščiai ir graužikai, kurių gausu viuose žalesniuose plotuose.

Maistas - išbandytas ir pub’ų ir studentiškos valgyklos. Daugumoje neskanu, bet valgyti galima. Vegetariška lazanija studentiškoje valgykloje vien cukinijos supjaustytos maždaug 1×1x1cm, pora lakštų lazanijos ir dar šalia to siūloma baby potatos, steikas pub’e vidutiniškai iškeptas kietas ir visai nesultingas, tačiau šalia jo pateikta įdaryta bulvė dieviškai skani. Tiesa įdarytos bulvės kone nacionalinis patiekalas ir veik visur skanu. Kainos studentiškoje valgykloje nesikandžioje už 7 svarus galima pavalgyti dviese, pub’uose kainas kenteti irgi galima. Tuo tarpu supermarketuose pigu, gal net pigiau ne LT. Tiesa, asamblėjos uždarymo proga furšetą ruošė indų virtuvė - va čia tai tikrai buvo labai skanu viskas ir vegetariški patiekalai, ir mėsa. Tik dalis lietuvaičių skundėsi aštrumu, tuo tarpu man, aštrumo mėgėjai, buvo super ;)

 

Supermarketai - centre mažiukai Tesco, aplink mieste jau didesni Sainstbury, Lidl, Tesco, kuriame dideliam mūsų džiaugsmui buvo rastas Švyturio ekstra. Visuose gausybe akcijų, tad čia, kaip jau minėjau, maistas kone pigesnis nei LT.

 

Alus - Švyturio ekstra rastas Tesco buvo didelis džiaugsmas - nes net ne iš šaldytuvo buvo skanesnis už visus kitus gertus. Calsbergas futbolo čempionato praga smarkiai papigintas, bet ir pasilpnintas, tik 3,8 alkoholio. Oi kaip verkė vyrai, kai tai suprato.

 

Sidras - va čia tai dievų gėrimas UK.

 

Pub’ai - patys įvairiausi maži ir dideli, brangūs ir pigesni. Kaikurie skelbia “Sorry, we don’t have bear garden, but we have bear yard”. Kituose savaitgalį groja gyva muzika - trys puikiai dainuojantys daininkai, vienas saksofonistas ir per sintezatorių paleista instrumetų fonograma, bet už tai nemokama. Pub’uose savaitgali vos gali prisistumti. Publika labai marga, bet kas mane maloniai nustebino, kad dažnam lankytojui greit bus ar jau yra virš 40 metų. Kai pub’e apsilankai antrą kartą pub’o nuolatiniai klientai su tavim jau sveikinasi.

              

Stilius - čia galima būtų visą monografiją parašyti… Reik pripažinti, kad gražiausiai atrodo spalvotosios, nors ir taip jų pasitaiko “stiliaus ikonų”. Dauguma moterų švelniai tariant apkūnios ypač sėdimosios srityje, bet tai joms netrukdo įsiprausti į 4 dydžiais mažesnę suknytę per kurios iškirptę drimba krutinė, o pati suknelė vos dengia intymias vieteles. Tarp timpu gumelės ir apatinių kelnaičių viršaus susidaro daili rinkelė. Timpu apatinė gumelė blauzdai suteikia 90-60-90 siluetą. Batai dažniausiai 12 cm pakulne nešami rankoje.

Tačiau parduotuves apieškojus galima rasti tikrai indomių dalykų ;)

 

Gražiausias kampelis - Aokham. Senas mažutis mažiausios Anglijos grafystės centras.

               

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras